DRUKUJ DRUKUJ

Doti czekoladki bezglutenowe

Sylwia

Doti czekoladki bezglutenowe

Od jakiegoś czasu publikuje na Instagramie (kuchnia.bez.glutenu) zestawienia produktów (bez)glutenowych. Czasami analizuje konkretną firmę np Storck czy Dr. Oetker,  a czasami dany produkt np. musli, czekolady, mąkę owsianą… Informacje do zestawień czerpię z Internetu np ze strony celiakia.pl, gdzie znajduje się wykaz produktów bezglutenowych z certyfikatem. Oprócz tego strony producentów, sklepów. Jeśli nie jestem pewna danego produktu, piszę do producenta z prośbą o dokładne informacje. 

Wiem, że wiele osób Instagrama nie posiada, dlatego postanowiłam i tutaj zamieszczać te zestawienia. Mam nadzieję, że się przydadzą i przyjmiecie je równie dobrze jak przepisy. Jeśli macie jakieś uwagi, zastrzeżenia, opinie, komentarze są mile widziane 🙂 

 

Doti czekoladki bezglutenowe

Data utworzenia zestawienia: 21.11.2022

Strona firmowego sklepu Doti sklep-doti.pl

Czekoladki Doti powstają w rodzinnej fabryce już od ponad 30 lat. W ich asortymencie znajdziecie miedzy innymi orzechy,  migdały czy owoce w czekoladzie. Wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Tylko jeden produkt Doti posiada gluten – chrupki w czekoladzie. Dostępne są tylko w kinach. Ich produkcja jest oddzielona i nie ma możliwości aby doszło do skażenia glutenem innych produktów. Poza chrupkami wszystkie produkty, które możecie kupić w sklepie internetowym Doti czy w sklepach stacjonarnych są bezglutenowe. Duża część ma certyfikat – w sklepie znajdziecie je w menu WSZYSTKIE SMAKI – BEZ GLUTENU. Pozostałe czekoladki, choć nie posiadają certyfikatu również są bez glutenu. 

Poniżej lista produktów z certyfikatem. Żródło celiakia.pl 

UWAGA. Może się zdarzyć, że na opakowaniu znajdziecie nie znaczek stowarzyszenia, lecz oznaczenie stworzone przez Doti. Pamiętajcie, że Doti to mała firma i czasami potrzeba więcej czasu, aby zaktualizować opakowania i nanieść nowe oznaczenia. 

Wykaz produktów z certyfikatem

 

 

Doti czekoladki bezglutenowe

 

Doti czekoladki bezglutenowe

Doti czekoladki bezglutenowe

Doti czekoladki bezglutenowe

Zobacz również

Skomentuj