- Kuchnia bez glutenu - https://kuchniabezglutenu.pl -

Szybkie ciasto jogurtowe bez glutenu

Szybkie ciasto jogurtowe bez glutenu – jeśli macie wszystkie składniki to przygotowanie i upieczenie tego ciasta zajmie Wam godzinę. Ciasto jest bardzo dobre, lekko słodkie i wilgotne. Kiedy je upiekłam za pierwszym razem nie wytrzymało do dnia następnego 🙂 Za drugim razem już tak, dlatego mogę napisać, iż następnego dnia ciasto nadal jest wilgotne. Do środka dodałam groszki czekoladowe, ale można również dodać owoce np borówki, lub upiec bez żadnych dodatków. Jeśli chodzi o groszki to polecam kupić jak najmniejsze i nie sypać ich bardzo dużo. Do drugiego ciasta użyłam dużych groszków, dałam ich też więcej, co niestety nie wpłynęło dobrze na ciasto. Szybkie ciasto jogurtowe bez glutenu można przechowywać przez kilka dni, aczkolwiek należy liczyć się z tym iż z dnia na dzień ciasto będzie coraz bardziej kruche.

 

Przepisy na inne ciasta z dodatkiem jogurtu lub maślanki

Bezglutenowe ciasto jogurtowe z morelami

Bezglutenowe ciasto z owocami na maślance

 

***Większość składników, które podaje w przepisach są mierzone w gramach. Nawet woda czy mleko. Dlaczego? Ponieważ każda miarka, którą mam w domu pokazuje coś innego. Rozbieżności są na tyle duże, iż zdecydowałam, że będę używała wyłącznie wagi***

 

Składniki na formę 20×10 cm

*bez mąki kokosowej ciasto jest również bardzo dobre – taką informację dziś otrzymałam 🙂 Jeśli chcecie do ciasta dodać owoce, polecam jednak nie rezygnować z tej mąki, gdyż bez niej surowe ciasto będzie bardzo płynne i owoce zlecą na dół. 

 

PRZYGOTOWANIE

  1. Piekarnik ustawić na 175 stopni funkcja góra dół. Formę wyłożyć papierem do pieczenia.
  2. W jednej misce wymieszać wszystkie mąki z proszkiem do pieczenia i sodą.
  3. W drugiej połączyć jajka z jogurtem, słodzikiem i miękkim masłem. Następnie do mokrych składników wsypać suche i mieszać tylko do momentu połączania się składników. Na koniec dodać groszki lub owoce i delikatnie wymieszać.
  4. Ciasto przełożyć do formy i piec 40-50 minut. Sprawdzać patyczkiem, u mnie za pierwszym razem ciasto piekło się 40 a za drugim 50 minut.
  5. Po upieczeniu przykryć delikatnie szmatką i odstawić do ostygnięcia.

Smacznego 🙂